کمپرسورهای اسکرال ( بدون روغن )


 ( Scroll Compressors ( Oil Free

Scroll Oil Free Compressors
Almig Scroll Oil Free Compressors
کمپرسورهای اسکرال محصول کمپانی ALMiG آلمان انتخاب هوشمندانه ای جهت استفاده در آزمایشگاه ها و کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی می باشد. کمپرسورهای فوق با تامین خوای 25 تا 100 متر مکعب بر ساعت و قدرت 3/7 تا 15 کیلووات با فشار 8 بار تولید می گردد. کمپرسورهای اسکرال به دلیل مکانیزم عملکردی و عدم وجود چرخ دنده در فرآیند کاری کاملا عاری از روغن بوده و با توجه به صدای بسیار پائین کمپرسورهای فوق مناسب جهت استفاده در آزمایشگاه ها و محیط های پزشکی می باشد.
لازم به ذکر کمپرسورهای مشابه با مکانیزم های متفاوت مانند کمپرسورهای Oil Lube Reciprocating ،  Reciprocating  Oil Free ، Rotary Vane و Oil Lube Screw در بازار جهت خدمات هوای فشرده آزمایشگاهی وجود دارند که در این خصوص تفاوت های بسیار بالائی با کمپرسور Scroll دارند که جهت بررسی این موارد توصیه می گردد فایل انتهای صفحه با نام ” معرفی کمپرسور اسکرال ” را دانلود و مطالعه فرمائید.

مکانیزم عملکردی

مکانیزم عملکردی کمپرسورهای فوق مانند شکل زیر در 5 مرحله  از ورود هوا، سه مرحله فشرده سازی هوا و در نهایت خروج هوای فشرده می باشد.
Scroll Compressors Principle

ویژگی ها

مزایای کمپرسور اسکرال اویل فری
از جمله ویژگی های کمپرسورهای اسکرال می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • 100% بدون روغن بودن کمپرسورهای اسکرال به دلیل عدم استفاده از چرخ دنده و در نهایت عدم استفاده از روغن در مکانیزم عملکردی.
  • آماده نصب و راه اندازی بودن کمپرسور فوق بدلیل عدم داشتن تجهیزات جانبی.
  • امکان استفاده از کمپرسورهای فوق در محل کار به دلیل عایق بندی بالای صوتی (این امکان، نصب کمپرسورهای فوق را در محیط های آرمایشگاه و دندانپزشکی به دلیل صدای بسیار پائین میسر می نماید.)
  • استفاده از پوشش پودری مقاوم در برابر تاثیرات مضر محیطی، خطر آلایندگی تجهیزات صنعتی در محیط های حساس از جمله آزمایشگاه ها و محیط های پزشکی را برطرف می نماید.
  • قابلیت تنظیم و کارکرد همزمان 3 الی 4 واحد اسکرال و همچنین اشغال فضای بسیار کم در طراحی پکیج .
  • دمای کارکرد پائین ،استفاده از فن خنک کننده یکپارچه و متصل بودن فن ورودی به واحد هواساز
  • استفاده از سیستم پولی و تسمه، بکار بردن الکتروموتور IE3 با راندمان بالا و صفحه یکپارچه الکتروموتور و واحد هواساز در طراحی سیستم انتقال قدرت .
  • بهره بردن از حسگرهای دما، شیر اطمینان و سیستم تخلیه استاندارد میعانات در طراحی داخلی
و بسیاری دیگر از ویژگی های دیگر که جهت آشنائی بیشتر و کسب اطلاعات دقیق توصیه می گردد فایل معرفی محصول ” کمپرسور اسکرال بدون روغن ” را از انتهای همین صفحه دانلود و مطالعه فرمائید.

جدول مشخصات

مشخصات کمپرسورهای اسکرال تامین شده توسط شرکت مهندسی مبنا پیشرو تجهیز به شرح زیر اعلام می گردد:
جدول مشخصات ظرفیت و فشار کمپرسور اسکرال
Scroll Oil Free Compressors Table