مولد نیتروژن مدولار


Modular Nitrogen Generators

PSA Modular Nitrogen Generators
نیتروژن سازهای مدولار کمپانی Noxerior ایتالیا با نام و مدل Nitroswing به بازار عرضه می گردد. مولدهای نیتروژن یا نیتروژن سازهای مدولار ( ماژولار ) با روش PSA ابتکاری بسیار خارق العاده جهت تامین نیتروژن در ظرفیت های پائین می باشد.
Modular Nitrogen Generators
به دلیل به صرفه نبودن ساخت مولدهای نیتروژن برج دوقلو  (Twin Tower ) در ظرفیت های پائین معمولا مولد فوق در ظرفبت های بالا تولید و در صنایع استفاده می گردد که برای بسیاری از صنایع با مصرف نسبی پائین نیتروژن استفاده از مولدهای برج دوقلو توجیه اقتصادی نداشته و ترجیح صنایع فوق استفاده از کپسول های نیتروژن می باشد.

مولد نیتروژن مدولار راهکاریست برای این صنایع جهت رها شدن از کپسول ها و دغدغه های کیفی و کمی آن.

نیتروژن ساز سری Nitroswing توانائی تولید نیتروژن از ظرفیت 2 تا 120 نرمال مترمکعب بر ساعت با خلوص 99/999% با یک دستگاه و تا ظرفیت 240 نرمال متر مکعب بر ساعت با دو یا چند دستگاه را دارد.
Maste And Slave Nitrogen Generators
مکانیزم عملکردی نیتروژن ساز مدولار همانگونه که اشاره شد به روش PSA بوده با این اختلاف که در این حالت بنا به ظرفیت، تعداد برج های دوقلو افزایش می یابد. از محاسن این روش می توان به کاهش احتمال از بین رفتن مواد جاذب اشاره کرد. به دلیل اینکه اگر به هر عنوان روغن از خطوط هوای فشرده گذر نماید و به مواد جاذب برسد تنها یک برج در معرض خرابی قرار می گیرد و این آسیب به برج های دیگر منتقل نمی گردد در صورتیکه در نیتروژن سازهای برج دوقلو در چنین حالتی امکان خرابی بالائی وجود دارد.
برج PSA
PSA Modular

نحوه چیدمان

یکی از قابلیت های سیستم های مدولار افزایش ظرفیت با استفاده از قرار دادن چند دستگاه در کنار هم می باشد. در این حالت یکی از دستگاه ها به عنوان دستگاه اصلی  ( Master ) و دستگاه هاب دیگر با فرمان گرفتن از دستگاه اصلی ( Slaves ) امکان تامین ظرفیت های بالاتر را دارند که در اصطلاح به این سیستم، سیستم Master & Slave اطلاق می گردد. در شکل زیر نحوه قرارگیری نیتروژن ساز مدولار Nitroswing  بصورت واحد در یک خط نشان داده شده است.
assembly layout Nitrogen Generators
در شکل زیر نحوه قرارگیری خط کامل نیتروژن ساز Nitroswing زمانی که بصورت چند تجهیز در کنار هم قرار می گیرند نمایش داده شده است.
assembly layout Nitrogen Generators

مزایا

نیتروژن ساز مدولار
از مزایای مولدهای نیتروژن مدولار می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • انعطاف پذیری بالا
  • تنظیم آسان سیستم
  • مصرف انرژی پائین
  • قابلیت اطمینان بالا
  • دارا بودن سیستم یکپارچه و اشغال فضای کم
  • مدیریت آسان و راهبری تجهیزات

مدل و مشخصات

مولدهای نیتروژن مدولاردر مدل های زیر با ظرفیت و فشارهای مختلف ارائه می گردد:
جدول مشخصات ظرفیت مولدهای نیتروژن مدولار  ( سری NS)
Nitrogen Generator Specification
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید فایل معرفی محصول “مولد نیتروژن مدولار سری Nitroswing” ” که در پائین همین صفحه می باشد را مطالعه فرمائید.