بلوئر جابجائی مثبت (روتس) ارزن


  ( AERZEN Positive Displacement Blower ( ROOTS 

بلوئر روتس
بلوئر هوای ارزن
کمپانی AERZEN آلمان با قدمتی بالغ بر 150 سال بعنوان یکی از تولیدکنندگان سطح اول جهان در زمینه بلوئرها، کمپرسورها و کنتور گاز می باشد. این کمپانی از سال 1864 فعالیت خود را آغاز و در طی سالیان متمادی با اتخاذ سیاستهای شجاعانه همیشه گامهای مثبت رو به جلو را داشته است. در خصوص واحدهای هواساز بلوئر کمپانی AERZEN می توان گفت که بیش از هزاران مدل از بلوئرهای AEZEN در صنایع مختلف با پکیج تولیدکنندگان داخلی در حال کار می باشد.

مکانیزم عملکردی

اساس کار بلوئرهای جابجائی مثبت ( روتس ) کاهش حجم هوا از طریق هدایت آن به داخل پره ها (Lobe) و در نهایت فشرده سازی آن می باشد. در این تجهیز دو محور غلطکی محرک و متحرک بدون هیچ گونه تماس با بدنه و محور دیگر و حرکت از طریق یک جفت چرخ دنده، هوا را از محیط گرفته و عملیات فشرده سازی را انجام می دهند. این مکانیزم به دلیل عدم تماس قطعات با یکدیگر باعث می گردد که بی نیاز به روانکاری در داخل روتور باشیم و به همین دلیل هوای خروجی 100% عاری از روغن می باشد.

عملکرد بلوئر

انواع طراحی بلوئر

طراحی پکیج های شرکت مهندسی مبنا پیشرو تجهیز در دو قالب G4 ( طراحی ارزن آلمان) و GRB صورت گرفته است. هر یک از طراحی های انجام شده دارای مزایایی است که به شرح زیر می باشد:

برخی مزایای پکیج GRB

بلوئر AERZEN
  • طراحی بهینه جهت افزایش طول عمر بیشتر بلوکه هوا به دلیل همراستا بودن شفت الکتروموتور و بلوکه هواده
  • کم صدا و بی نیاز به نصب کابینت کاهش صدا
  • مقرون و به صرفه بودن در برخی از مدل ها

برخی مزایای پکیج G4

Roots Blower
  • مطابق با طراحی AERZEN آلمان
  • قابلیت نصب کابینت کاهش صدا
  • کم جا و اشغال فضای کمتر

جدول محدوده ظرفیت و فشار

محدوده عملکرد بلوئر های جابجائی مثبت ( روتس ) AERZEN تا فشار حداکثر 1000 میلی بار و ظرفیت حداکثر 15،000متر مکعب بر ساعت می باشد.

مشخصات ظرفیت و فشار بلوئرهای ارزن آلمان ( بر حسب شرایط آب و هوای تهران )

Aerzen Table ( Tehran Position )