مولد اکسیژن مدولار


Modular Nitrogen Generators

PSA Modular Oxygen Generators
اکسیژن سازهای مدولار کمپانی Noxerior ایتالیا با نام و مدل Oxyswing به بازار عرضه می گردد. مولدهای اکسیژن یا اکسیژن سازهای مدولار ( ماژولار ) با روش PSA ابتکاری بسیار خارق العاده جهت تامین اکسیژن در ظرفیت های پائین می باشد.
Modular Oxygen Generators
به دلیل به صرفه نبودن ساخت مولدهای اکسیژن برج دوقلو  (Twin Tower ) در ظرفیت های پائین معمولا مولد فوق در ظرفیت های بالا تولید و در صنایع استفاده می گردد که برای بسیاری از صنایع با مصرف نسبی پائین اکسیژن استفاده از مولدهای برج دوقلو توجیه اقتصادی نداشته و ترجیح صنایع فوق استفاده از کپسول های اکسیژن می باشد.

مولد اکسیژن مدولار راهکاریست برای این صنایع جهت رها شدن از کپسول ها و دغدغه های کیفی و کمی آن.

اکسیژن ساز سری OXYSWING توانائی تولید اکسیژن از ظرفیت 2/5 تا 15 نرمال مترمکعب بر ساعت با خلوص 95% با یک دستگاه و تا ظرفیت 45 نرمال متر مکعب بر ساعت با دو یا چند دستگاه را دارد.
Maste And Slave Oxygen Generators
مکانیزم عملکردی اکسیژن ساز مدولار همانگونه که اشاره شد به روش PSA بوده با این اختلاف که در این حالت بنا به ظرفیت، تعداد برج های دوقلو افزایش می یابد. از محاسن این روش می توان به کاهش احتمال از بین رفتن مواد جاذب اشاره کرد. به دلیل اینکه اگر به هر عنوان روغن از خطوط هوای فشرده گذر نماید و به مواد جاذب برسد تنها یک برج در معرض خرابی قرار می گیرد و این آسیب به برج های دیگر منتقل نمی گردد در صورتیکه در اکسیژن سازهای برج دوقلو در چنین حالتی امکان خرابی بالائی وجود دارد.
PSA Modular
اکسیژن ساز مدولار

نحوه چیدمان

یکی از قابلیت های سیستم های مدولار افزایش ظرفیت با استفاده از قرار دادن چند دستگاه در کنار هم می باشد. در این حالت یکی از دستگاه ها به عنوان دستگاه اصلی  ( Master ) و دستگاه های دیگر با فرمان گرفتن از دستگاه اصلی ( Slaves ) امکان تامین ظرفیت های بالاتر را دارند که در اصطلاح به این سیستم، سیستم Master & Slave اطلاق می گردد. در شکل زیر نحوه قرارگیری نیتروژن ساز مدولار OXYSWING  بصورت واحد در یک خط نشان داده شده است.
assembly layout Oxygen Generators
در شکل زیر نحوه قرارگیری خط کامل اکسیژن ساز OXYSWING زمانی که بصورت چند تجهیز در کنار هم قرار می گیرند نمایش داده شده است.
assembly layout Oxygen Generators

مزایا

اکسیژن ساز مدولار
از مزایای مولدهای اکسیژن مدولار می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • انعطاف پذیری بالا
  • تنظیم آسان سیستم
  • مصرف انرژی پائین
  • قابلیت اطمینان بالا
  • دارا بودن سیستم یکپارچه و اشغال فضای کم
  • مدیریت آسان و راهبری تجهیزات
  • فشار تخلیه اکسیژن بالا ( موضوع فوق استفاده از تقویت کننده اکسیژن را از بین می برد. )
  • دارای تائیدیه نظام پزشکی ( تجهیز فوق دارای تائیدیه Class IIB مطابق با بخشنامه دستگاه پزشکی 93/42/CE را دارا می باشد و به غیر از آن به طور رسمی در وزارت بهداشت کشورهای مختلف جهان ثبت می باشد. )

مدل و مشخصات

مولدهای اکسیژن مدولاردر مدل های زیر با ظرفیت و فشارهای مختلف ارائه می گردد:
جدول مشخصات ظرفیت مولدهای اکسیژن مدولار  ( سری OS)
Oxygen Generator Specification
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید فایل معرفی محصول “مولد اکسیژن مدولار سری OXYSWING ” که در پائین همین صفحه می باشد را مطالعه فرمائید.