مطالب

دیفیوزر حباب ریز جگر

JAGER Fine Bubble Disc Diffuser

 

دیفیوزر یا انتشاردهنده هوا وسیله ای جهت انتشار منظم هوا در سیستم های هوادهی عمقی می باشد. یکی از روش های مرسوم در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب، هوادهی عمقی جهت رساندن اکسیژن به باکتری ها و میکرو ارگانیسم های موجود در فاضلاب است تا از این طریق باعث رشد این باکتری ها و در نهایت تجزیه آن شود. از روش های مختلفی جهت انتشار هوا در عمق استخرها می توان بهره برد مانند کارگزاری لوله هایی با سوراخ های ریز که از لحاظ عملکردی ، مناسب و بهینه نمی باشند. یکی از روش های بهینه و خوب استفاده از دیفیوزها در عمق استخرها می باشد. دیفیوزرها در انواع مختلف از قبیل دیسکی (Disc)، لوله ای (Tube) ، صفحه ای (Plate)و قارچی تولید می شود که هر کدام از نوع اندازه حباب به دو دسته حباب ریز ( Fine Bubble) و حباب درشت (Coarse Bubble )تقسیم می گردد.

شرکت مهندسی مبنا پیشرو تجهیز (MPT)تامین کننده انواع دیفیوزرهای دیسکی حباب ریز ( Jager Fine Bubble Diffuser) ، دیفیوزرهای دیسکی حباب درشت ( Coarse Bubble Diffuser )، دیفیوزرهای لوله ای (Longtech Tube Diffuser ) و دیفیوزر قارچی می باشد که اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحات اختصاصی مربوطه زیر کسب نمائید:

 

                                                          تاریخچه شرکت

 

شرکت Jager آلمان واقع در شهر هانوفر با چهل سال سابقه در زمینه ساخت انواع دیفیوزرهای هوادهی از سال 1970 میلادی فعالیت خود را آغاز نموده است. این شرکت در سال 1975 بیش از 35 میلیون ممبران ( غشاء ) و دیفیوزر را تولید و در سطح جهان پخش نموده است. آقای آرنولد جگر بعنوان موسس این شرکت و پسرانش بعنوان یکی از شرکت های پیشرو و صاحب سبک در سیستم های آب و فاضلاب شناخته شده است.

              

 

مکانیزم عملکردی

پس از نصب دیفیوزر ها در مناطق مشخص شده در لوله های انشعاب کف استخر، هوای فشرده ورودی به لوله ها از محل اتصال دیفیوزر وارد بخش غشاء می گردد و با ایجاد فشار از طریق منافذ ریز موجود در دیفیوزرها بصورت منظم هوای مورد نظر را از عمق استخر به سمت سطح استخر هدایت می کند و باعث اکسیژن رسانی یکنواخت به باکتری های هوازی می گردد.

 

 

 

محدوده و جدول ظرفیت و فشار

 

جدول ظرفیت

کاربردها

دیفیوزرهای دیسکی حباب ریز ( Fine Bubble Disc Diffuser ) با توجه به نوع کاربری در زمینه انتشار هوای فشرده معمولا در سیستم های آب و فاضلاب و پرورش ماهی کاربرد فراوان تری دارند.

 

 

کاتالوگ

 

 

 

 

 

 

 

دیفیوزرهای هوادهی

در روش های هوادهی عمقی، به منظور انتقال و تزریق مناسب هوای فشرده به آب یا فاضلاب استفاده از دیفیوزرهای توزیع هوا به دلیل تولید حباب های بسیار ریز توصیه می شود.دیفیوزرها بسته به نوع کاربرد و اندازه روزنه ها در انواع حباب ریز و حباب درشت موجود می باشند. هر قدر حباب های هوا کوچکتر باشند، راندمان انتقال اکسیژن به آب بیشتر خواهد بود.

     در پروسه های هوازی یکی از ارکان مهم انتخاب پخش کننده های هوا ( دیفیوزر ) ضریب انتقال اکسیژن (OTR)  از مهمترین پارامترهای طراحی به شمار می رود که می توان بالاترین راندمان را با توجه به انتخاب نوع دیفیوزر بدست آورد.

دیفیوزرهای نوع حباب ریز شامل یک دیسک با قاب نگهدارنده از جنس پلی پروپیلن و یک غشاء لاستیکی قابل انعطاف از جنس EPDM جهت عبور حباب های ریز هوا می با شد. اتصال ورودی دیفیوزر در قسمت تحتانی قاب تعبیه شده که توسط بوشن هم سایز و یا کمربند اتصال از جنس پلی اتیلن قابل نصب روی انواع لوله می باشد.در بسیاری از موارد بدلیل نیاز به اختلاط و تلاطم به حوضچه های متعادل سازی فاضلاب و همچنین جلوگیری از افت فشار هوا و احتمال گرفتگی کمتر روزنه ها استفاده از دیفیوزرهای حباب درشت ترجیح داده می شوند.

این دیفیوزرها قابلیت اختلاط بهتر و تعلیق رسوبات و لجن های غلیظ را دارا می باشند.دیفیوزرهای حباب درشت اغلب از جنس پلی پروپیلن و پی وی سی به شکل بشقابی ساده ، سوپاپی و مخروطی شکل قابل عرضه می باشد.

ظرفیت متوسط هوادهی در دیفیوزرها در حدود 3 الی 15 متر مکعب در ساعت و حباب های تولید شده در اندازه های 1 الی 5 میلی متر می باشد

جهت فاضلاب های صنعتی می توان از ممبرانهای خاص و یا سرامیکهای مقاوم در مقابل اثرات نامطلوب فاضلاب استفاده نمود.

 

انواع دیفیوزر دیسکی حباب ریز:

دیفیوزرهای حباب ریز در انواع دیسکی، لوله ای و صفحه ای تولید میگردد:

 

شرکت مبنا پیشرو تجهیز واردکننده اصلی دیفیوزرهای جگر آلمان می باشد و این دیفیوزرها را به تعداد نا محدود باقیمت استثنایی به مشتریان ارائه می دهد.

 

 

دیفیوزرهای حباب ریز دیسکی

  • دیفیوزرهای نوع دیسکی دیفیوزرهایی هستند که ممبران (غشایی) آنها با تولید حبابهای بسیار ریز امکان انحلال بالای اکسیژن را در آب ایجاد می نماید. این دیفیوزرهااز مواد مختلفی همچون کامپوزیتهای EPDM و سیلیکون ساخته شده اند که حد اکثر کارایی رابرای آنها به ارمغان آورده است.

دیفیوزرهای لوله ای

  • دیفیوزرهای لوله ای دیفیوزرهایی هستند لوله ای شکل که به صورت جفتی به کار برده می شوند و قابلیت نصب به صورت ثابت و متحرک را دارند. قابلیت هوادهی و قدرت آنها بیشتر از سری دیسکی می باشد. 

دیفیوزرهای صفحه ای

  • دیفیوزرهای صفحه ای دیفیوزرهایی هستند صفحه ای که بواسطه سطح تماس بالایی که دارند کارایی بالاتری نسبت به دیفیوزرهای دیسکی و لوله ای دارند. 

 

 

 

محصولات

 

محل قرارگیری: صفحه اصلی

آدرس : تهران صندوق پستی 135-14455

تلفن :  44355269 - 44957553 - 021

فاکس (24 ساعته) : 89782265 - 021

همراه : 9614955 - 0939 

         9614966 - 0939

ایمیل : info@mabna-co.com 


Scroll to Top